Dynamická vinyása SK

Lubica Martincová, 06:50 Pondělí 15. 1. 2018, 60 minut

Lekcie sú inšpirované ashtanga a vinyasa jogou. Napriek tomu, že sa jedná o dynamickejšie štýly, snažím sa viesť žiakov k tomu, aby správnym dýchaním našli vlastné tempo a dopracovali sa nie len k precíznosti prevedenia ásán, ale najmä k celkovej ľahkosti a príjemným pocitom. Dôležitou súčasťou mojich hodín je úvodná pránajáma a záverečná relaxácia. Vhodné pre každého, kto má zdravé telo a dobrú kondičku.

Vinyása flow CZ/EN

Irena Banda, 08:00 Pondělí 15. 1. 2018, 60 minut

Lekci začneme propojením se se svým dechem a ukotvením se ve svém těle. Následně se necháme vést naší momentální energií, spojíme se svým středem, ze kterého necháme všechny ásány vycházet a intuitivně je budeme dynamickýcm způsobem propojovat do plynulého toku, kterým harmonicky vyladíme nejen své tělo, ale i mysl. Vhodné pro pokročilé a mírně pokročilé.

Kurz jógy pro začátečníky

Bára Černá, 16:45 Pondělí 15. 1. 2018, 60 minut

Kurz je určený pro úplné začátečníky i pro lidi, kteří již jógu praktikují, ale rádi by se dozvěděli více. Na kurzu se budeme do hloubky věnovat jednotlivým pozicím a jak při józe správně dýchat. Na lekci bude pracovat na tom, abychom své tělo protáhli a posílili pohybem, který pro nás bude zdravý,a kterému budeme rozumnět. Za základě toho kurzu budete moci chodit na jiné jógové lekce nebo cvičit doma, s vědomím toho, že víte co děláte a proč to děláte.

Jivamukti jóga

Petra Pikkelová, 18:00 Pondělí 15. 1. 2018, 60 minut

Na lekci Jivamukti jógy učím dynamičtější vinyasu, při které kladu důraz na spojení dechu s pohybem a to vše za doprovodu hudby, která jen umocnuje radost a prožitek při yogových asánách. S pomocí hudby, zpěvu manter, meditace a vědomého dýchání - začneme postupně seřazovat tělo, duši a vědomí a tím vytvoříme vnitřní cestu k uzdravení a posílení. Při svých hodinách chci hlavně rozdávat radost a lásku kterou mi joga přináší.

Jin jóga CZ

Tereza Velhartická, 19:15 Pondělí 15. 1. 2018, 60 minut

Jin jóga, jóga linoucí se v duchu klidu, síly, ženské energie. Styl jógy zaměřující se na protažení hluboko uložených struktur, jako jsou pojivové tkáně, klouby, ale také meridiány (energetické dráhy v lidském těle, jimiž proudí prána – naše životní energie), čímž se liší od jógy jangové, kde dochází především k posílení a protažení svalstva spolu s protažením povrchových fascií. Po předchozím obrácení smyslů dovnitř, nalazení se na dech, přejdeme k samotným „jinovým“ ásanám, ve kterých budeme dle možností setrvávat až několik minut, během kterých mají cvičící prostor k prozkoumávání účinků pozice a pozorování pomalu se měnící odezvy těla na právě praktikovanou ásanu. Praktikování ásan probíhá vsedě a vleže, cílem bude převážně oblast kyčlí, páteře a hrudníku. Vhodné i pro začátečníky.

Dynamic flow yoga EN

Alex Rodoni, 20:30 Pondělí 15. 1. 2018, 60 minut

A dynamic flow class given in English filled with stretchy and strengthening positions. We will start slowly and build our energy for our peak postures. The class is welcome to all people with an interest or passion for yoga with modifications offered to adapt to each student's level.

Ranní vinyása flow (CZ/EN)

Valentina Lebová, 07:00 Úterý 16. 1. 2018, 60 minut

Úterní ranní vinyasa flow je věnována mírně pokročilým jogínům. Lekce, která ve Vás probudí energii na celý den, zahrnují dynamičtější provádění pozic na vlně nádechu a výdechu, důraz je kladen na korektní provedení pozic tak, aby byly pro tělo přínosem. Lekce je zakončena řízenou relaxací.

Vinyása

Tereza Velhartická, 08:10 Úterý 16. 1. 2018, 60 minut

Lekci začneme propojením se se svým dechem a ukotvením se ve svém těle. Následně se necháme vést naší momentální energií, spojíme se svým středem, ze kterého necháme všechny ásány vycházet a intuitivně je budeme dynamickýcm způsobem propojovat do plynulého toku, kterým harmonicky vyladíme nejen své tělo, ale i mysl. Vhodné pro pokročilé a mírně pokročilé.

Lunch jóga CZ/EN

Tereza Hausmanová, 12:00 Úterý 16. 1. 2018, 60 minut

Během polední flow Vinyasy dobijeme baterky na další část dne, rozproudíme krev a energii v těle, a zároveň zklidníme mysl. Důraz je kladen na dech a vědomý pohyb, aby byl v souladu se schopnostmi každého studenta. Lekce začíná dechovým cvičením, pranayamou, následuje dynamičtější sestava asán, a závěrečná relaxace. Lekce je vhodná pro všechny úrovně.

Kurz Little Bubbles

pronájem, 14:30 Úterý 16. 1. 2018, 60 minut

Dětská jóga s angličtinou pro děti věku 3-10. Tento kurz nepořádá Jóga Letná. V případě zájmu prosím pište na: http://www.littlebubbles.cz/lokality/joga-letna

Kurz Ashtanga vinyása SK

Lubica Martincová, 16:45 Úterý 16. 1. 2018, 75 minut

uzavřený kurz Na lekcii ashtanga vinyasa jógy budeme spoločne prechádzať základnou sériou tohto systému jógového cvičenia. Pre dynamickosť ashtanga jógy je vhodná, ale nie nevyhnutná predošlá skúsenosť s jógou - tempo hodiny bude prispôsobené skupine a vždy si spoločne pripomenieme zásady korektného prevedenia ásán, údžají dychu a dršti, teda smer pohľadu. Na začiatku lekcie sa zahrejeme pozdravmi slnku, po ktorých nás čaká séria stojných pozícií, pozícií v sede a nakoniec pozície záverečné. Do jednotlivých pozícií budeme prechádzať cez vinyasy. Ásány budú podľa potreby opísané alebo predvedené. Pro pokročilé a středně pokročilé.

Pilátes CZ

Eliška Toušová, 18:15 Úterý 16. 1. 2018, 60 minut

Cvičení Pilates je účinnou metodou pro aktivaci hlubokého stabilizačního systému spolu s posílením svalů celého těla. Začátek hodiny je věnován úvodnímu zahřátí, mobilizaci kloubů a uvědomění si základních principů Pilates, které vychází ze současných poznatků anatomie a biomechaniky. V hlavní části lekce se střídají výchozí pozice a důraz je kladen na správné provádění jednotlivých cviků spolu s bráničním dýcháním, které napomáhá okysličení buněk a orgánů a zároveň aktivuje břišní svaly. Závěr hodin patří relaxaci a uvolnění. I když se Pilates řadí do cvičení Body and Mind, nenechte se zmást, na hodině dostanou vaše tělo i mysl pořádně zabrat.

Kurz Acro jógy

lets ACRO, 19:30 Úterý 16. 1. 2018, 90 minut

Plně obsazeno Pro všechny kreativní jógíny startuje od ledna kurz akro jógy. Chtěli byste se naučit umění párové jógy? Čeká vás zábavných 90 minut plných acra ve dvojicích, kde budete lítat vzduchem a kreativně proplétat končetiny pod vedením profesionálů z LetsAcro! Kurz je vhodný pro úplné začátečníky, kteří s acrem nemají žádné zkušenosti. Na kurz můžete přijít nejenom s partnerem, ale i s kamarádem či kamarádkou.

Ranní vinyása flow (CZ/EN)

Simona Hrušková, 07:00 Středa 17. 1. 2018, 60 minut

Úterní ranní vinyasa flow je věnována mírně pokročilým jogínům. Lekce, která ve Vás probudí energii na celý den, zahrnují dynamičtější provádění pozic na vlně nádechu a výdechu, důraz je kladen na korektní provedení pozic tak, aby byly pro tělo přínosem. Lekce je zakončena řízenou relaxací.

Volných míst: 0

Pilates-Rolf-Jóga CZ

Kristýna Pražáková, 08:15 Středa 17. 1. 2018, 60 minut

Cvičení, které obsahuje prvky pilates, jógy a rolfu (strukturální integrace),

Každý z nás má své každodenní pohybové vzorce - zvyklosti, které nejsou tak úplně správné pro náš pohybový aparát. Ať je to dlouhé sezení, stání, zvedání těžkých břemen, ohýbání se či jen nošení dětí, nákupů a kabelek na jedné straně těla. Naše tělo těmito špatnými pohybovými návyky trpí. Dříve či později se to na něm projeví.

Pojďme to změnit! Naučíme se „rozlepovat“ a protahovat naše tělo, využijeme tahu gravitace v náš prospěch a za pomoci drobných pohybů, dýchání a malých změn, které zakoponujeme do běžného života se budeme cítit skvěle. Uvolníme co je v napětí a příliv nové energie se brzy dostaví. Vhodné pro začátečníky i pokročilé.

Volných míst: 4

Kurz BabYogy

pronájem, 09:30 Středa 17. 1. 2018, 250 minut

Kurzy dětské jógy alias BabYogy pod vedením Lenky Gajdoštíkové. Pravidelně budou od září v našem studiu kurzy jógy maminek s miminky již od 3 měsíců, a to v časovém rozmezí 10:00 – 13:30 hodin. Tento kurz nepořádá Jóga Letná. V případě vašeho zájmu prosím pište na: http://www.babyoga.cz/kde-a-kdy-cvicime/#kdy-kde-cvicime-2

Vinyása CZ/EN

Martin Wagenknecht, 17:00 Středa 17. 1. 2018, 60 minut

Vinyasa znamená plynout ve shodě se svým dechem, více či méně dynamicky. V našich setkáních se vedle plynutí zaměříme na to, jak své tělo zaktivovat a zkompaktnit tak, aby následné plynutí mělo pevné základy, o které se můžeme opřít. Zkusíme se dotknout toho, co je vyjádřeno citátem: „Musím stát nohama pevně na zemi, abych mohl hlavou mířit k nebesům.“ To vše ladně s nadhledem a úsměvem, kdy nejde o hloubku dosažených pozic, ale o jejich prožitek a dobrý pocit.

Volných míst: 4

Dynamická Jóga CZ/EN

Simona Hrušková, 18:20 Středa 17. 1. 2018, 60 minut

Lekce jsou více inspirované Ashtanga jógou a Vinyasa jógou. Přechody mezi pozicemi jsou svižnější, důraz je kladen na správné dýchání a provádění jednotlivých pozic. Lektor prováděné cviky předvádí i popisuje.

Volných míst: 0

Jóga pro zdravá záda

Marek Boroš, 19:30 Středa 17. 1. 2018, 60 minut

Jemné cvičené zaměřené na protažení zad a posílení zádových svalů, které vám bude sloužit jako prevence proti bolesti zad. Vhodné pro úplné začátečníky i seniory.

Volných míst: 0

Večerní Hatha jóga(CZ/EN)

Tereza Hausmanová, 20:40 Středa 17. 1. 2018, 60 minut

Večerní hodina Hatha jógy plyne v příjemném, relaxačním tempu. Sled pozic je inspirovaný učením Swami Sivanandy a za pomoci ásán, pránajámy a relaxace se lidem snažím představit kouzlo vědomě praktikované jógy. Vodné i pro začátečníky.

Volných míst: 0

Vinyása

Tereza Velhartická, 07:00 Čtvrtek 18. 1. 2018, 60 minut

Lekci začneme propojením se se svým dechem a ukotvením se ve svém těle. Následně se necháme vést naší momentální energií, spojíme se svým středem, ze kterého necháme všechny ásány vycházet a intuitivně je budeme dynamickýcm způsobem propojovat do plynulého toku, kterým harmonicky vyladíme nejen své tělo, ale i mysl. Vhodné pro pokročilé a mírně pokročilé.

Volných míst: 3

Ranní Hatha jóga (CZ/EN)

Andrea Kepková, 08:05 Čtvrtek 18. 1. 2018, 60 minut

Na lekci Ranní hatha jógy společně přivítáme den dechovým cvičením a pozdravem slunce, následovaném sledem klasický hatha jógových pozic pro hloubkové probuzení všech systémů našeho těla i mysli. V následné relaxaci zklidníte své tělo a zkoncentrujete svou mysl do celého dne. Vhodné pro začátečníky.

Volných míst: 0

Jóga pro rodiče s dětmi

Markéta Fišerová, 09:30 Čtvrtek 18. 1. 2018, 60 minut

Cílem lekce yogy bude harmonizace našeho těla a správné rozproudění životní energie v něm. Dále pak budeme pracovat na stabilní, klidné a vnímavější mysli. Na fyzické úrovni se budeme učit naslouchat svému tělu, porozumět mu a také ho zbytečně nepřepínat. Díky cviční se naše tělo bude stávat odolnější, silnější a pružnější. Aby se stala naše mysl vnímavější a stabilnější, je třeba ji zklidnit. Lekce je určena pro všechny maminky(rodiče) co nemají čas sami na sebe a budou v doprovodu svých dětí, které se při lekci mohou přidat, nebo si jen tak pohrát s ostatními dětmi. Maminky samozřejmě během lekce za své děti zodpovídají a tím je i zároveň učí respektu ke svému okolí, ale i k samotné mamince. Vhodné i pro začátečníky Na tuto lekci nelze uplatnit kartu Multisport

Volných míst: 14

Lunch jóga CZ/EN

Tereza Hausmanová, 12:00 Čtvrtek 18. 1. 2018, 60 minut

Během polední flow Vinyasy dobijeme baterky na další část dne, rozproudíme krev a energii v těle, a zároveň zklidníme mysl. Důraz je kladen na dech a vědomý pohyb, aby byl v souladu se schopnostmi každého studenta. Lekce začíná dechovým cvičením, pranayamou, následuje dynamičtější sestava asán, a závěrečná relaxace. Lekce je vhodná pro všechny úrovně.

Volných míst: 1

Cvičení pro zdravá záda CZ

Kristýna Pražáková, 16:30 Čtvrtek 18. 1. 2018, 60 minut

Jedná se o příjemné kompenzační cvičení zaměřené primárně na záda (ale nejen na záda), které je inspirováno jógou, pilátes a Rolfem. Naše páteř to nemá lehké – jen hlava váží cca 7 kg a v kombinaci s dnešním sedavým způsob života je potřeba našim zádům ulevit. Správně se protáhnout, posílit hluboké svaly okolo páteře a hluboké svay břišní. Lekce je koncipována pro začáteníky i pokročilé.

Volných míst: 8

Dynamic flow yoga EN

Lisa-Marie Wakenshow, 17:45 Čtvrtek 18. 1. 2018, 60 minut

A dynamic flow class given in English filled with stretchy and strengthening positions. We will start slowly and build our energy for our peak postures. The class is welcome to all people with an interest or passion for yoga with modifications offered to adapt to each student's level.

Volných míst: 0

Jóga pro začátečníky CZ

Martina Vocílková, 19:00 Čtvrtek 18. 1. 2018, 60 minut

Jste úplný či věčný začátečník na poli jógy? Pak je tato lekce určena právě pro Vás. V úvodu lekce se učíme uvnitřnění (obrácení smyslů dovnitř a zklidnění mysli), po kterém se v každé lekci věnujeme nácviku plného jógového dechu, jenž je alfou omegou (nejen) jógy. Učíme se vnímat své tělo, používat jej v souladu s dechem, provádíme pohyby na vlně nádechu a výdechu, tento přístup nám nejen šetří energii, ale pohyby vnímáme jako přirozené slazení těla, dechu a mysli. V rámci jednoduchých ásan se učíme osvojení základních pohybů jako přechod ze stoje do hlubokého předklonu s rovnými zády či skrz rolování páteře, jak během vzpažení nezapojovat ramena a lopatky směrem vzhůru, práci s hrudníkem a žebry a mnoho dalších. Každá lekce je zakončena řízenou relaxací.

Volných míst: 0

Prana Vinyasa Flow

Dita Hasalová, 20:10 Čtvrtek 18. 1. 2018, 60 minut

Prana Vinyasa je intuitivní styl jógy, který nás vede k hlubšímu propojení s dechem a zdrojem životní energie – pranou. Ásány jsou řazeny do konkrétně daných sekvencí, ve kterých máte ale téměř v každé ásáně či přechodu mezi ásánami na výběr několik možností dle vaší pokročilosti či momentálních dispozic vašeho těla a energie. Takže každý praktikující si může přizpůsobit sekvenci dle svého. Prana flow je vhodná i pro jógující, kteří jsou od přírody méně flexibilní, protože do jednotlivých ásán se vchází skrze sérii různých drobnějších opakujících se pohybů, které tělo na danou pozici postupně připraví a otevřou. Tělo si tak intuitivně najde svou přirozenou cestu. Prana flow není o dokonalosti formy, ale prožitku. O tom, abychom se naučili naslouchat a nechali se vést vnitřní inteligencí našeho těla, osvobodili se od zaběhlých vzorců a vnímali přítomný okamžik. Lekce probíhají vždy na hudbu, aby se nejen vaše tělo, ale i mysl mohla ponořit do toku energie.

Lekce jsou vhodné pro všechny úrovně pokročilosti. Každý si v nich najde to své.

Volných míst: 4

Ranní jóga CZ

Markéta Dítětová, 07:00 Pátek 19. 1. 2018, 60 minut

Ranní jóga jemně probouzí tělo, ztuhlé klouby a páteř. Na úvod společně přivítáme den dechovým cvičením a pozdravem slunce, následované sledem jógových pozic v mírnějším tempu, které probudí metabolismus, lymfatický systém a otevírají tělo správnému toku dechu. Lekce je zakončena krátkou relaxací. Ranní jóga rozjasňuje mysl, vítá nás do nového dne a je otevřena jak začátečníkům, kteří se s jógou seznamují, tak i zkušeným jogínům.

Volných míst: 10

Yogalates CZ/EN

Alexandra Gálová, 08:15 Pátek 19. 1. 2018, 60 minut

Vyzkoušejte účinné spojení jógy a pilates! Dokonalé propojení východní a západní civilizace. Proč? Abyste zlepšili svůj zdravotní stav, zpevnili tělo, uklidnili mysl a rozesmáli své srdce. Cvičení inspirované americkou lektorkou Louise Solomon, doprovázené příjemnou lounge muzikou vás příjemně naladí do nového dne. Připomeneme si důležitost dechu a jeho plynutí, v souladu s pohybem, protože pohyb je život. Dech je život. A čím vědoměji ho prožíváme, tím skutečnější sme. The classes are both in Czech & English. Vhodné i pro začátečníky. // Vstup na kartu Multisport - ANO //

Volných míst: 0

Kurz poporodní jógy

pronájem, 10:30 Pátek 19. 1. 2018, 60 minut

Rády byste po porodu začaly cvičit a bezpečně se tak vracet do kondice, ale nemáte hlídání pro miminko? Máte chuť jít si zacvičit, ale nechcete nechat miminko hlídat jinou osobou? Vnímáte potřebu věnovat se v rámci svých mateřských povinností také sobě a chcete tuto potřebu sdílet s miminkem?

Pokud jste maminkou malého děťátka a na výše uvedené otázky máte kladnou odpověď, nabízíme lekce jógy po porodu, na které můžete přijít s miminkem. Lekce jsou laděny terapeuticky, zacíleny na šetrnou avšak efektivní práci s tělem tak, aby se postupně vrátilo do kondice po náročném období těhotenství a porodu. Zahrnují zároveň cenný socializační aspekt (nejen pro maminky), kdy lekce nabízí diskusní prostor, kde ženy sdílí mnohá společná témata.

Poporodní jógu je vhodné začít cvičit po ukončení šestinedělí, v případě císařského řezu doporučuji vyčkat osm týdnů. Kurz nepořádá Jóga Letná. V případě vašeho zájmu kontaktujte přímo lektorku Janu Schneeweissovou : http://janayoga.cz/kontakt/

Ashtanga Vinyása SK

Lubica Martincová, 16:30 Pátek 19. 1. 2018, 60 minut

Primary Series of Ashtanga Vinyasa yoga. Není vhodné pro začátečníky

Volných míst: 0

Jóga pro zdravá záda

Martina Vocílková, 17:45 Pátek 19. 1. 2018, 60 minut

Jemné cvičené zaměřené na protažení zad a posílení zádových svalů, které vám bude sloužit jako prevence proti bolesti zad. Vhodné pro úplné začátečníky i seniory.

Volných míst: 0

Vinyása CZ/EN

Tereza Velhartická, 09:00 Sobota 20. 1. 2018, 60 minut

Vinyasa znamená plynout ve shodě se svým dechem, více či méně dynamicky. V našich setkáních se vedle plynutí zaměříme na to, jak své tělo zaktivovat a zkompaktnit tak, aby následné plynutí mělo pevné základy, o které se můžeme opřít. Zkusíme se dotknout toho, co je vyjádřeno citátem: „Musím stát nohama pevně na zemi, abych mohl hlavou mířit k nebesům.“ To vše ladně s nadhledem a úsměvem, kdy nejde o hloubku dosažených pozic, ale o jejich prožitek a dobrý pocit.

Volných míst: 7

Hatha jóga CZ/EN

Andrea Kepková, 17:30 Sobota 20. 1. 2018, 90 minut

Volných míst: 11

Vinyása flow CZ/EN

Simona Hrušková, 09:00 Neděle 21. 1. 2018, 60 minut

Lekci začneme propojením se se svým dechem a ukotvením se ve svém těle. Následně se necháme vést naší momentální energií, spojíme se svým středem, ze kterého necháme všechny ásány vycházet a intuitivně je budeme dynamickýcm způsobem propojovat do plynulého toku, kterým harmonicky vyladíme nejen své tělo, ale i mysl. Vhodné pro pokročilé a mírně pokročilé.

Volných míst: 9

Ashtanga Vinyása jóga CZ/EN

Helča Nehasilová, 19:00 Neděle 21. 1. 2018, 90 minut

Nácvik první série Ashtanga Vinyása jógy. Vhodné pro mírně pokročilé

Volných míst: 3