Dynamická vinyása SK

Lubica Martincová, 06:50 Pondělí 18. 9. 2017, 60 minut

Lekcie sú inšpirované ashtanga a vinyasa jogou. Napriek tomu, že sa jedná o dynamickejšie štýly, snažím sa viesť žiakov k tomu, aby správnym dýchaním našli vlastné tempo a dopracovali sa nie len k precíznosti prevedenia ásán, ale najmä k celkovej ľahkosti a príjemným pocitom. Dôležitou súčasťou mojich hodín je úvodná pránajáma a záverečná relaxácia. Vhodné i pro začátečníky.

Kurz jógy pro začátečníky

Bára Černá, 16:45 Pondělí 18. 9. 2017, 60 minut

Kurz je určený pro úplné začátečníky i pro lidi, kteří již jógu praktikují, ale rádi by se dozvěděli více. Na kurzu se budeme do hloubky věnovat jednotlivým pozicím a jak při józe správně dýchat. Na lekci bude pracovat na tom, abychom své tělo protáhli a posílili pohybem, který pro nás bude zdravý,a kterému budeme rozumnět. Za základě toho kurzu budete moci chodit na jiné jógové lekce nebo cvičit doma, s vědomím toho, že víte co děláte a proč to děláte.

Jivamukti jóga

Petra Pikkelová, 18:00 Pondělí 18. 9. 2017, 60 minut

Na lekci Jivamukti jógy učím dynamičtější vinyasu, při které kladu důraz na spojení dechu s pohybem a to vše za doprovodu hudby, která jen umocnuje radost a prožitek při yogových asánách. S pomocí hudby, zpěvu manter, meditace a vědomého dýchání - začneme postupně seřazovat tělo, duši a vědomí a tím vytvoříme vnitřní cestu k uzdravení a posílení. Při svých hodinách chci hlavně rozdávat radost a lásku kterou mi joga přináší.

Hatha jóga CZ/EN

Lenka Waisová, 19:15 Pondělí 18. 9. 2017, 60 minut

Večerní lekce hatha jógy pro mírně pokročilé a pokročilé studenty je vždy uvedena uvnitřněním a rozdýcháním těla, následuje příjemné rozhýbání a protažení těla, někdy v duchu pomalejších sekvencí pozdravu slunci nebo dynamičtějšího provedení jednoduchých ásan. Poté zaujímáme ásany s výdrží na několik dechových vln, kdy se soustředíme na neustálou práci v ásaně při každém nádechu a výdechu. Do ásan zapojuji prvky spirální dynamiky (spirální jóga) využívající funkční řetězce lidského těla, kterou nyní studuji. Lekce je zakončena řízenou relaxací. Lekce není vhodná pro začátečníky.

Dynamic flow yoga EN

Alex Rodoni, 20:30 Pondělí 18. 9. 2017, 60 minut

A dynamic flow class given in English filled with stretchy and strengthening positions. We will start slowly and build our energy for our peak postures. The class is welcome to all people with an interest or passion for yoga with modifications offered to adapt to each student's level.

Ranní vinyása flow (CZ/EN)

Valentina Lebová, 07:00 Úterý 19. 9. 2017, 60 minut

Úterní ranní vinyasa flow je věnována mírně pokročilým jogínům. Lekce, která ve Vás probudí energii na celý den, zahrnují dynamičtější provádění pozic na vlně nádechu a výdechu, důraz je kladen na korektní provedení pozic tak, aby byly pro tělo přínosem. Lekce je zakončena řízenou relaxací.

Energizační jóga CZ/EN

Lenka Waisová, 08:10 Úterý 19. 9. 2017, 60 minut

Lekce tradiční jógy s dechovými cvičeními, ásánami i relaxacemi, které pomohou naše tělo i mysl zcela probudit do nového dne. Každá lekce je připravena v souladu s ájurvédskými principy pro dosažení rovnováhy při změnách období i vzhledem k postavení měsíce. Lekce je vhodná i pro začátečníky

Kurz Little Bubbles

pronájem, 14:30 Úterý 19. 9. 2017, 120 minut

Dětská jóga s angličtinou pro děti věku 3-10. Tento kurz nepořádá Jóga Letná. V případě zájmu prosím pište na: http://www.littlebubbles.cz/lokality/joga-letna

Kurz Ashtanga vinyasa/Drop in (SK)

Lubica Martincová, 16:45 Úterý 19. 9. 2017, 60 minut

09/17-12/17 vedeno jako polootevřený kurz. Na lekcii ashtanga vinyasa jógy budeme spoločne prechádzať základnou sériou tohto systému jógového cvičenia. Pre dynamickosť ashtanga jógy je vhodná, ale nie nevyhnutná predošlá skúsenosť s jógou - tempo hodiny bude prispôsobené skupine a vždy si spoločne pripomenieme zásady korektného prevedenia ásán, údžají dychu a dršti, teda smer pohľadu. Na začiatku lekcie sa zahrejeme pozdravmi slnku, po ktorých nás čaká séria stojných pozícií, pozícií v sede a nakoniec pozície záverečné. Do jednotlivých pozícií budeme prechádzať cez vinyasy. Ásány budú podľa potreby opísané alebo predvedené. Pro pokročilé a středně pokročilé. PŘIHLAŠUJTE se prosím zde: https://www.jogaletna.cz/druhy-cviceni/kurz-ashtanga-vinyasa-jogy/

Pilátes CZ

Eliška Toušová, 18:00 Úterý 19. 9. 2017, 60 minut

Cvičení Pilates je účinnou metodou pro aktivaci hlubokého stabilizačního systému spolu s posílením svalů celého těla. Začátek hodiny je věnován úvodnímu zahřátí, mobilizaci kloubů a uvědomění si základních principů Pilates, které vychází ze současných poznatků anatomie a biomechaniky. V hlavní části lekce se střídají výchozí pozice a důraz je kladen na správné provádění jednotlivých cviků spolu s bráničním dýcháním, které napomáhá okysličení buněk a orgánů a zároveň aktivuje břišní svaly. Závěr hodin patří relaxaci a uvolnění. I když se Pilates řadí do cvičení Body and Mind, nenechte se zmást, na hodině dostanou vaše tělo i mysl pořádně zabrat.

Kurz Acro jógy

Marek Petráček a Daniela Dušková, 19:15 Úterý 19. 9. 2017, 90 minut

Plně obsazeno Pro všechny kreativní jógíny startuje od září kurz akro jógy. Chtěli byste se naučit umění párové jógy? Čeká vás zábavných 90 minut plných acra ve dvojicích, kde budete lítat vzduchem a kreativně proplétat končetiny pod vedením profesionálů Marka a Daniely z LetsAcro! Kurz je vhodný pro úplné začátečníky, kteří s acrem nemají žádné zkušenosti. Na kurz můžete přijít nejenom s partnerem, ale i s kamarádem či kamarádkou. Hlašte se prosím ve dvojici a to přes: https://www.jogaletna.cz/druhy-cviceni/kurz-acro-jogy/

Ranní Hatha jóga (CZ/EN)

Lenka Waisová, 07:00 Středa 20. 9. 2017, 60 minut

Na lekci Ranní hatha jógy společně přivítáme den dechovým cvičením a pozdravem slunce, následovaném sledem klasický hatha jógových pozic pro hloubkové probuzení všech systémů našeho těla i mysli. V následné relaxaci zklidníte své tělo a zkoncentrujete svou mysl do celého dne. Vhodné pro začátečníky.

Pilates-Rolf-Jóga CZ

Kristýna Pražáková, 08:15 Středa 20. 9. 2017, 60 minut

Cvičení, které obsahuje prvky pilates, jógy a rolfu (strukturální integrace), Každý z nás má své každodenní pohybové vzorce - zvyklosti, které nejsou tak úplně správné pro náš pohybový aparát. Ať je to dlouhé sezení, stání, zvedání těžkých břemen, ohýbání se či jen nošení dětí, nákupů a kabelek na jedné straně těla. Naše tělo těmito špatnými pohybovými návyky trpí. Dříve či později se to na něm projeví. Pojďme to změnit! Naučíme se „rozlepovat“ a protahovat naše tělo, využijeme tahu gravitace v náš prospěch a za pomoci drobných pohybů, dýchání a malých změn, které zakoponujeme do běžného života se budeme cítit skvěle. Uvolníme co je v napětí a příliv nové energie se brzy dostaví. Vhodné pro začátečníky i pokročilé.

Kurz BabYogy

pronájem, 10:00 Středa 20. 9. 2017, 190 minut

Kurzy dětské jógy alias BabYogy pod vedením Lenky Gajdoštíkové. Pravidelně budou od září v našem studiu kurzy jógy maminek s miminky již od 3 měsíců, a to v časovém rozmezí 10:00 – 13:30 hodin. Tento kurz nepořádá Jóga Letná. V případě vašeho zájmu prosím pište na: http://www.babyoga.cz/kde-a-kdy-cvicime/#kdy-kde-cvicime-2

Vinyása CZ/EN

Marek Boroš, 17:00 Středa 20. 9. 2017, 60 minut

Vinyasa znamená plynout ve shodě se svým dechem, více či méně dynamicky. V našich setkáních se vedle plynutí zaměříme na to, jak své tělo zaktivovat a zkompaktnit tak, aby následné plynutí mělo pevné základy, o které se můžeme opřít. Zkusíme se dotknout toho, co je vyjádřeno citátem: „Musím stát nohama pevně na zemi, abych mohl hlavou mířit k nebesům.“ To vše ladně s nadhledem a úsměvem, kdy nejde o hloubku dosažených pozic, ale o jejich prožitek a dobrý pocit.

Dynamická Jóga CZ

Simona Hrušková, 18:15 Středa 20. 9. 2017, 60 minut

Lekce jsou více inspirované Ashtanga jógou a Vinyasa jógou. Přechody mezi pozicemi jsou svižnější, důraz je kladen na správné dýchání a provádění jednotlivých pozic. Lektor prováděné cviky předvádí i popisuje.

Jóga pro zdravá záda

Marek Boroš, 19:30 Středa 20. 9. 2017, 60 minut

Jemné cvičené zaměřené na protažení zad a posílení zádových svalů, které vám bude sloužit jako prevence proti bolesti zad. Vhodné pro úplné začátečníky i seniory.

Večerní Hatha jóga

Lenka Waisová, 20:40 Středa 20. 9. 2017, 60 minut

Večerní hodina Hatha jógy plyne v příjemném, relaxačním tempu. Sled pozic je inspirovaný učením Swami Sivanandy a za pomoci ásán, pránajámy a relaxace se lidem snažím představit kouzlo vědomě praktikované jógy. Vodné i pro začátečníky.

Rehabilitační jóga CZ/EN

Zuzana Štíčková, 07:00 Čtvrtek 21. 9. 2017, 60 minut

Budeme vědomě pracovat s prováděným pohybem, nasloucháním vlasnímu tělu a jeho potřebám a možnostem. Důraz kladu na vyváženou sestavu cviků pro všechny části těla - pro zdravé a pružné tělo - a zároveň pro prohloubení vědomí sebe sama a uvolnění vnitřního napětí, které často bývá základní příčinou většiny onemocnění. Kurz určen pro všechny, kdo se cítí unaveni, v napětí, trpí nespavostí, bolestí zad a kloubů. Jedná se o cvičení pro prevenci i zmírněná obtíží. Kurz je vhodný pro začátečníky i mírně pokročilé.

Jóga pro rodiče s dětmi

Markéta Fišerová, 10:00 Čtvrtek 21. 9. 2017, 60 minut

Cílem lekce yogy bude harmonizace našeho těla a správné rozproudění životní energie v něm. Dále pak budeme pracovat na stabilní, klidné a vnímavější mysli. Na fyzické úrovni se budeme učit naslouchat svému tělu, porozumět mu a také ho zbytečně nepřepínat. Díky cviční se naše tělo bude stávat odolnější, silnější a pružnější. Aby se stala naše mysl vnímavější a stabilnější, je třeba ji zklidnit. Lekce je určena pro všechny maminky(rodiče) co nemají čas sami na sebe a budou v doprovodu svých dětí, které se při lekci mohou přidat, nebo si jen tak pohrát s ostatními dětmi. Maminky samozřejmě během lekce za své děti zodpovídají a tím je i zároveň učí respektu ke svému okolí, ale i k samotné mamince. Vhodné i pro začátečníky

Cvičení pro zdravá záda CZ

Kristýna Pražáková, 16:30 Čtvrtek 21. 9. 2017, 60 minut

Jedná se o příjemné kompenzační cvičení zaměřené primárně na záda (ale nejen na záda), které je inspirováno jógou, pilátes a Rolfem. Naše páteř to nemá lehké – jen hlava váží cca 7 kg a v kombinaci s dnešním sedavým způsob života je potřeba našim zádům ulevit. Správně se protáhnout, posílit hluboké svaly okolo páteře a hluboké svay břišní. Lekce je koncipována pro začáteníky i pokročilé.

Dynamická Jóga CZ

Martina Vocílková, 17:45 Čtvrtek 21. 9. 2017, 60 minut

Lekce jsou více inspirované Ashtanga jógou a Vinyasa jógou. Přechody mezi pozicemi jsou svižnější, důraz je kladen na správné dýchání a provádění jednotlivých pozic. Lektor prováděné cviky předvádí i popisuje.

Jóga pro začátečníky CZ

Martina Vocílková, 19:00 Čtvrtek 21. 9. 2017, 60 minut

Jste úplný či věčný začátečník na poli jógy? Pak je tato lekce určena právě pro Vás. V úvodu lekce se učíme uvnitřnění (obrácení smyslů dovnitř a zklidnění mysli), po kterém se v každé lekci věnujeme nácviku plného jógového dechu, jenž je alfou omegou (nejen) jógy. Učíme se vnímat své tělo, používat jej v souladu s dechem, provádíme pohyby na vlně nádechu a výdechu, tento přístup nám nejen šetří energii, ale pohyby vnímáme jako přirozené slazení těla, dechu a mysli. V rámci jednoduchých ásan se učíme osvojení základních pohybů jako přechod ze stoje do hlubokého předklonu s rovnými zády či skrz rolování páteře, jak během vzpažení nezapojovat ramena a lopatky směrem vzhůru, práci s hrudníkem a žebry a mnoho dalších. Každá lekce je zakončena řízenou relaxací.

Kurz Prana Vinyasa Flow/Drop-in

Dita Hasalová, 20:10 Čtvrtek 21. 9. 2017, 60 minut

Polootevřený kurz Lekce v tomto kurzu vycházejí z linie Prana Vinyasa Flow, kterou studuji pod vedením její zakladatelky, Shiva Rei. Tento styl jógy klade velký důraz na dech, jeho správnou techniku a naše propojení s ním, protože přechody mezi jednotlivými ásánami jsou plynulé, bez dlouhých výdrží. Čím pomaleji a hlouběji se naučíme dýchat, tím hlubší bude i náš prožitek z ásán nejen fyzický, ale i vnitřní. Vhodné pro míně pokročilé/pokročilé. Přihlašujte se prosím zde - https://www.jogaletna.cz/druhy-cviceni/kruz-prana-vinyasa-flow/

Ranní jóga CZ

Bára Černá, 07:00 Pátek 22. 9. 2017, 60 minut

Ranní jóga jemně probouzí tělo, ztuhlé klouby a páteř. Na úvod společně přivítáme den dechovým cvičením a pozdravem slunce, následované sledem jógových pozic v mírnějším tempu, které probudí metabolismus, lymfatický systém a otevírají tělo správnému toku dechu. Lekce je zakončena krátkou relaxací. Ranní jóga rozjasňuje mysl, vítá nás do nového dne a je otevřena jak začátečníkům, kteří se s jógou seznamují, tak i zkušeným jogínům.

Yogalates CZ/EN

Alexandra Gálová, 08:15 Pátek 22. 9. 2017, 60 minut

Vyzkoušejte účinné spojení jógy a pilates! Dokonalé propojení východní a západní civilizace. Proč? Abyste zlepšili svůj zdravotní stav, zpevnili tělo, uklidnili mysl a rozesmáli své srdce. Cvičení inspirované americkou lektorkou Louise Solomon, doprovázené příjemnou lounge muzikou vás příjemně naladí do nového dne. Připomeneme si důležitost dechu a jeho plynutí, v souladu s pohybem, protože pohyb je život. Dech je život. A čím vědoměji ho prožíváme, tím skutečnější sme. The classes are both in Czech & English. Vhodné i pro začátečníky. // Vstup na kartu Multisport - ANO //

Kurz poporodní jógy

pronájem, 10:30 Pátek 22. 9. 2017, 60 minut

Rády byste po porodu začaly cvičit a bezpečně se tak vracet do kondice, ale nemáte hlídání pro miminko? Máte chuť jít si zacvičit, ale nechcete nechat miminko hlídat jinou osobou? Vnímáte potřebu věnovat se v rámci svých mateřských povinností také sobě a chcete tuto potřebu sdílet s miminkem? Pokud jste maminkou malého děťátka a na výše uvedené otázky máte kladnou odpověď, nabízíme lekce jógy po porodu, na které můžete přijít s miminkem. Lekce jsou laděny terapeuticky, zacíleny na šetrnou avšak efektivní práci s tělem tak, aby se postupně vrátilo do kondice po náročném období těhotenství a porodu. Zahrnují zároveň cenný socializační aspekt (nejen pro maminky), kdy lekce nabízí diskusní prostor, kde ženy sdílí mnohá společná témata. Poporodní jógu je vhodné začít cvičit po ukončení šestinedělí, v případě císařského řezu doporučuji vyčkat osm týdnů. Kurz nepořádá Jóga Letná. V případě vašeho zájmu kontaktujte přímo lektorku Janu Schneeweissovou : http://janayoga.cz/kontakt/

Dynamická vinyása SK

Lubica Martincová, 16:30 Pátek 22. 9. 2017, 60 minut

Lekcie sú inšpirované ashtanga a vinyasa jogou. Napriek tomu, že sa jedná o dynamickejšie štýly, snažím sa viesť žiakov k tomu, aby správnym dýchaním našli vlastné tempo a dopracovali sa nie len k precíznosti prevedenia ásán, ale najmä k celkovej ľahkosti a príjemným pocitom. Dôležitou súčasťou mojich hodín je úvodná pránajáma a záverečná relaxácia. Vhodné i pro začátečníky.

Jóga pro zdravá záda

Martina Vocílková, 17:45 Pátek 22. 9. 2017, 60 minut

Jemné cvičené zaměřené na protažení zad a posílení zádových svalů, které vám bude sloužit jako prevence proti bolesti zad. Vhodné pro úplné začátečníky i seniory.

Šivananda jóga CZ/EN

Jan Vachulka, 09:00 Sobota 23. 9. 2017, 60 minut

Lekce, které vedu, mají pevnou strukturu. Zároveň jsou variabilní, aby začátečníky i pokročilé cvičení bavilo. Nové cvičení vždy předvedu a potom sleduji, jak cvičenci ásany provádějí. Provádím neinvazivní korekce se svolením klienta. Lekce začínám úvodním pozdravem, relaxací, dechovým cvičením. Jako rozcvičení používám Pozdrav slunce. Pak cvičíme základní sérii ásán, která je uceleným systémem pro tělo i mysl. Cvičíme v pomalém tempu, kdy se výdrže v ásanách střídají s krátkou relaxací. Lekce se uzavírá delší závěrečnou relaxací.

Vinyása CZ/EN

Marek Boroš, 09:30 Neděle 24. 9. 2017, 60 minut

Vinyasa znamená plynout ve shodě se svým dechem, více či méně dynamicky. V našich setkáních se vedle plynutí zaměříme na to, jak své tělo zaktivovat a zkompaktnit tak, aby následné plynutí mělo pevné základy, o které se můžeme opřít. Zkusíme se dotknout toho, co je vyjádřeno citátem: „Musím stát nohama pevně na zemi, abych mohl hlavou mířit k nebesům.“ To vše ladně s nadhledem a úsměvem, kdy nejde o hloubku dosažených pozic, ale o jejich prožitek a dobrý pocit.

Volných míst: 0

Vinyása flow CZ/EN

Helča Nehasilová, 19:00 Neděle 24. 9. 2017, 90 minut

Lekci začneme propojením se se svým dechem a ukotvením se ve svém těle. Následně se necháme vést naší momentální energií, spojíme se svým středem, ze kterého necháme všechny ásány vycházet a intuitivně je budeme dynamickýcm způsobem propojovat do plynulého toku, kterým harmonicky vyladíme nejen své tělo, ale i mysl. Vhodné pro pokročilé a mírně pokročilé.

Volných míst: 0